This is default featured post 1 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

This is default featured post 2 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

This is default featured post 3 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

This is default featured post 4 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

This is default featured post 5 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

Saturday, July 21, 2012

Kevin Mitnick bashkohet me ekipin Zimperium

Firma Sigurimit Zimperium zhvilluesi i Android app zANTI (Android aplikimi Toolkit) tani kanë Hacker botë më të mirë "Kevin Mitnick" ekipin e tyre.

një deklaratë për shtyp, Itzhak "Zuk" Avraham tha: "Zimperium është i nderuar dhe i ngazëllyer për të njoftuar anëtarit tonë më të ri të bordit këshillimor, Haker të njohur botëror Kevin Mitnick.We jemi të kënaqur që të ketë Kevin në bord dhe mendojnë se roli i tij dhe konsulence do të ndihmojë Zimperium për të marrë në nivelin e ardhshëm, përmes efikasitetit të korporatave, njohje markë dhe zgjidhjet më të mira të cilësisë për klientët tanë! "

Zimperium Ltd është një start-up në pronësi private të vendosur në Tel Aviv, Izrael; whichdesigns dhe zhvillon prerjes teh Pronës Intelektuale në sigurinë ofinformation terren dhe të teknologjisë celulare.Kompania është themeluar në vitin 2010.

"Pajisje celularë janë të ri objektiv të pasur ambient. Bazuar në mësimet e nxjerra në ditët e para të kompjuterit personal, bizneset duhet të miratojë një qasje proaktive për sigurinë celular në mënyrë që ata mos përsërisin të njëjtat gabime të cilat kanë rezultuar miliarda dollarë ekonomik humbje. "tha Mitnick.

Mitnick u bashkua me ekipin Zimperium për të mbështetur përpjekjet e ofruar mbrojtje të avancuara të sigurisë për ndërmarrjet me të cilat përballet kërcënimet moderne celular, këto kërcënime janë keqmenaxhuar dhe ekspozuar ndërmarrjet kiber-spiunazhit, Mitnick gjithashtu shtoi: "Është një nder dhe privilegj për t'u bashkuar me Zimperium për të ndihmuar në zgjidhje të përtërij nëhapësirë ​​celular sigurisë. Ajo do të jetë një ndjekje të re emocionuese dhe sfiduese përpara. "


 

Monday, July 16, 2012

Hakeri i kerkuar nga FBI arrestohet ne Indi per klonim te kartelave bankare

Nikhil Kolbekar, aka HellsAngel, u arrestua më 11 korrik në Mumbai, India. Eric Bogle, i njohur si Swat Train shkon, dhe Justin Mills, apo xTGxKAKAROT, janë marrë në paraburgim në Kanada, respektivisht Kolorado, SHBA. HellsAngel dhe Bogle është i dyshuar për shitje të plotë detajet e kartës së kreditit, duke përfshirë emrat, adresat, numrat e sigurimeve shoqërore, datat e lindjes dhe llogari bankare informacion. Ai gjithashtu ka shitur të largët desktop Protokollit RDP) qasje të dhëna që mund të shfrytëzohen për të prishur kompjuterat vende të tilla si Turqia, India, Republika Çeke, Brazili, Gjermania, Franca, Italia, Spanja, Suedia, dhe të tjerët.

I dyshuari, Nikhil Kolbekar, u prodhua para Gjykatës Esplanade të enjten dhe u mbajt në arrest gjyqësor. Ai do të prodhohen përpara gjykatës House Patiala në Delhi 25 korrik, me SHBA-të ngutshme për ekstradimin e tij përmes Interpolit.

Krehje i referohet aktiviteteve të ndryshme kriminale që lidhen me vjedhjen e informacionit personal të identifikimit dhe informacione financiare që i përkiste individëve të tjerë, duke përfshirë të dhënat e llogarisë lidhur me karta krediti, karta bankare, karta debiti, apo pajisje të tjera të qasjes dhe përdorimin e këtë informacion për të marrë para, mallra ose shërbime pa autorizimin e viktimave apo pëlqimin.

Janice K. Fedarcyk, drejtor asistent në krye të FBI New York, tha ndër-kufitar të zbatimit të ligjit operacion është i synimeve të "kriminelëve të organizuar shumë cyber" dhe është projektuar për të "çrrënjosur sjelljen kriminale në internet."

Drejtori i FBI Asistent në detyrë Janice K Fedarcyk tha: "Këto arrestime në Indi, Kanada, dhe Shtetet e Bashkuara si pjesë e Operacionit Card Shop janë vetëm një shembull tjetër që kriminelët në internet do të ndalet edhe nëse ata kalojnë kufijtë. Card Operacioni Shop është një operacion ndërkombëtar që synon, të kriminelëve të sofistikuara kibernetike organizuara shumë e përfshirë në blerjen dhe shitjen e identitete të vjedhura, kartat e kreditit shfrytëzohen, dokumente të falsifikuara, dhe mjetet e sofistikuara të thatë.FBI-ja dhe të gjitha të zbatimit të ligjit partnerët tanë, këtu dhe jashtë vendit, do të vazhdojë të çrrënjosur sjelljen kriminale në internet. "

Policia ka sekuestruar një kompjuter, hard-disk, CPU, CD dhe stilolaps e-drives nga Kolbekar, i cili do të përdoret si dëshmi kundër tij.

Hakohet forumi i NVIDIA 400000 llogari ne rrezik

Nvidia mbyllur forumin Zona saj Zhvilluesish në internet sot, pasi hakerat fituar qasje në llogarinë details.A Nvidia anëtarëve deklaratë postuar në forum lexon, "Nvidia pezulluar operacionet sot e Zonës Zhvilluesish Nvidia. Ne e bëmë këtë në përgjigje të sulmeve në vend nga palët e treta të paautorizuara mund të kenë fituar akses për të sheshuar fjalëkalimet. "
Përdoruesit janë paralajmëruar edhe të mos japë asnjë informacion personal, financiar ose të ndjeshme në përgjigje të çdo email që pretendon të jetë dërguar nga një punonjës NVIDIA ose përfaqësuesi. Të gjitha fjalëkalime përdoruesi do të rishkruhet kur sistemi kthehet online, edhe pse kjo nuk është përmendur se kur do të ishte. NVIDIA insiston se është "e vazhdueshme për të hetuar këtë çështje.

Nvidia forum hack ndjek LinkedIn fundit dhe hacks Yahoo!. Më parë 6.5 milion fjalëkalime LinkedIn sheshuar janë vjedhur dhe më pas publikuar në faqet e internetit të paautorizuar.


Hakohet App Store pa jailbreak nga nje haker rus

Apple është duke hetuar edhe një shkelje tjetër të sigurisë në iTunes app dyqan të tij. Një haker rus punuar nga një rrugë që lejon njerëzit që të anashkalojë pagesën App Store dhe shkarko produktet falas.

Hacker, i quajtur ZonD80, postuar një video plas YouTube (Deleted nga Youtube tani) dhe pohon se teknika bën të mundur që të mundë sistemet e Apple pagesave duke instaluar një çift të certifikatave dhe caktimin e një adresë IP të veçantë për pajisjen.

Shërbimi i ri, i cili ka qenë tashmë objekt i përpjekjeve mbylljen atë poshtë, nuk kërkon ndryshime Këshilla dhe truket dhe vetëm minimal konfigurimit. Ajo punon me kalim kërkesat për blerje nëpërmjet një server që operohet nga hacker, në vend se atij legjitim ofruar nga Apple. Si rezultat i kësaj, akuza normalisht do të zbatohen në llogarinë një përdorues janë anashkaluar.

Më poshtë janë hapat hack:

     Instalimi i dy certifikata: rreth dhe në appstore.com.
     Lidhu me anë të rrjetit Wi-Fi dhe për të ndryshuar DNS për 62.76.189.117.
     Shtypni butonin Ashtu si dhe për të hyrë ID tuaj të Apple dhe fjalëkalimin.
     Duke përdorur metodën e mësipërme, ju jeni në të vërtetë vjedhje në-app blerjen e përmbajtjes nga zhvilluesit, që është lloj shqetësuese dhe është natyrisht kundër kushteve zhvilluesit të shërbimit.

ZonD80 tani është duke kërkuar donacione për të krijuar një faqe interneti për të promovuar hack. "Pse ju duhet të paguani për përmbajtjen, i përfshirë tashmë në app blerë? Mendoj unë, ju nuk duhet," tha ai.


Apple është përgjigjur me deklaratën e mëposhtme: "Siguria e App Store është tepër e rëndësishme për ne dhe komuniteti zhvilluesi i saj," Apple përfaqësues Natalie Harrison. "Ne kemi marrë raportet e aktivitetit mashtruese shumë seriozisht dhe ne jemi duke hetuar."


Friday, July 13, 2012

Qeveria Amerikane kerkon te dhenat e WikiLeaks nga GoogleQeveria e SHBA ka kërkuar Google dhe zërit të heqin dorë nga çdo informacion WikiLeaks lidhur dhe të dhëna, pas me urdhër për ata që të kthehet mbi e-mail listën Haker Appelbaum së kontaktit - pa një urdhër. Në vitin 2006, famëkeq ndërkombëtare jo-fitimprurëse WikiLeaks e përcaktuar për të vë në dukje publikisht informacionin më të klasifikuar të qeverisë. Më shumë se 1.2 milion dokumente sekrete u liruan në nisjen e grupit të medias pas vitit të tyre të parë. Udhëhequr nga aktivisti Julian Assange, disa prej lëshimeve të tyre kanë marrë njohjen në mbarë botën, por misioni i tyre ka qenë e plotësuar me kritika botërore nga ata që nuk e përkrahin agjendën e faqes.Gjatë disa viteve të ardhshme, sistemi paraqitja WikiLeaks do të pezullohet herë pas here si udhëheqësit e organizatës iu nënshtrua hetimeve federale. Për këtë ditë, ligjshmëria e asaj WikiLeaks është bërë mbetet i papërcaktuar. Kontradikta qëndron kryesisht në statusin WikiLeaks 'si një "ndërmjetës të mbrojtjes", si Assange e vë atë. Me fjalë të tjera, ata nuk kanë rrjedhje direkt informacion për shtypin, por marrjes së dokumenteve nga whistleblowers të jashtëm dhe, nga ana tjetër, rrjedhjet të dokumenteve në emër të tyre.Qeveritë e shumta që kanë qenë duke u përpjekur për të kriminalizuar Assange mbi bazën e vjedhje. Si rezultat, ai u përfaqësua më vonë nga studiuesi kompjuter Appelbaum sigurisë Jakobit në korrik të vitit 2010. Tani, qeveria amerikane ka shkuar aq larg sa shkon pas Google dhe zërit për dëshmi të mëtejshëm të ndjekur penalisht.Në mënyrë të pashmangshme, kjo na sjell përsëri në pyetjen më të madhe të teknologjisë-centrike moshën tonë sot: ligjshmërinë e kompanive magazinimin e të dhënave të përdoruesit. Sipas të komunikimeve elektronike Privacy Aktit, gjykata urdhëron mund të zgjasë për të mbledhur informacion në internet dhe celular një individi, pa ofruar ndonjë njoftim. Ligjvënësit e kundërshtojnë të mbajë qëndrimin se kjo shkel katërt të drejtën tonë shprehurit garanton mbrojtjen prej kërkimeve të paarsyeshme dhe sekuestrime.Deri tani, kjo çështje mbetet e pazgjidhur siç është vendosur mbi bazën rast-për-rast. Për këtë qëllim, rasti i tanishëm Appelbaum së hedh dritë në mosmarrëveshje të vazhdueshme mbi qasjen qeveritare ndaj informacionit civile dixhitale. WikiLeaks vepron mbi bazën që përdoruesit kanë mundësinë të paraqesë informacione anonime, por nëse politikat e si kjo të bëhet zbatuar në mënyrë rigoroze, kjo mund të jetë fundi i këtyre organizatave të pavarura. Çfarë WikiLeaks synon për të bërë dhe se si ata e bëjnë mund të dënuar nga shumë njerëz, por, sa i përket historisë është i shqetësuar, ka ka qenë kurrë një medium të përkushtuar vetëm për të ekspozuar të vërtetën reale për ne? Më e rëndësishmja, është kjo ajo që Amerika ka nevojë?

Wednesday, July 11, 2012

The Pirate Bay dhe Wikileaks sulmohen


Më të njohura dhe kundërthënëse file sharing site "The Pirate Bay", u përball me një mohim të zgjatur shpërndarë të shërbimit i cili ndërpret shërbimin. faqen zyrtare të tyre Facebook konfirmoi sulmin. DDoS sulmet e la faqen kryesisht paarritshëm për 24 orët e fundit, me vetëm shërbimin e përhershme në Mbretërinë e Bashkuar.Pirate Bay mori Facebook faqen e saj për të konfirmuar sulmin, duke thënë se ajo nuk e dinte që ishte pas saj, edhe pse ajo kishte dyshimet e saj. Ka pasur spekulime në fillim se sulmi The Pirate Bay ka filluar si një akt i hakmarrjes nga hacker Anonymous kolektive pasi anëtarët e The Pirate Bay kritikuar Anonymous për organizimin e DDoS sulmet ndaj Britanisë së Madhe Internet Service Provider (ISP) Virgin Media për qasje bllokuese Pirate Bay.Pirate Bay ka thënë, megjithatë, se Anonymous nuk duhet fajësuar për sulmin në faqen e saj.
Ndërkohë, një ish-anëtar anonim me emrin e AnonNyre ka marrë përgjegjësinë për DDoSing faqen e Pirate Bay. Nuk ka asnjë provë edhe pse për të konfirmuar se AnonNyre vërtetë ishte prapa sulmeve.

Jo vetëm TPB, por edhe WikiLeaks website zyrtar ballafaqohet mohimin masiv të shpërndara e sulmit të shërbimit pengon këtë faqe interneti për 72 orë të gjata. Sipas twitter zyrtare të Wikileaks "WikiLeaks ka qenë nën sulme DDoS të qëndrueshme gjatë 72 orëve të fundit ..."
Kjo nuk është hera e parë, para se kjo Wikileaks janë përballur me sulm kibernetik dhe një anëtar Anonim mori përgjegjësinë e asaj Attack në faqen WikiLeaks. Kjo kohë sulmuesi ekzekutuar një mohim masiv të Shërbimit duke përdorur mjet i zhvilluar rishtazi # refref. Në një raport exlusive nga Corero Rrjetit të Sigurisë tha se sulmi në faqen WikiLeaks ishte një nga sulmet më të madhe DDoS ndonjëherë u zhvillua në vitin 2011. Por ende nuk është e qartë nëse ekziston ndonjë lidhje mes dy incidenteve.

Sunday, July 8, 2012

Malware DNSChanger: Mijera njerz pa internet me 9 Korrik


Paralajmërimet në lidhje me problemin e internetit janë splashed nëpër Facebook dhe Google. Ofruesit e shërbimeve të internetit kanë dërguar njoftime, dhe FBI ngritur një website të veçantë.
Mijëra kanadezët mund të jetë në mesin e qindra e mijëra njerëz në mbarë botën të cilët mund të humbasin qasje në internet korrik 9.That 's ditën e FBI do të mbyllen të gjitha "serverat e pastra" ngritur për të luftuar një operacion masiv thatë.
Fundit nëntor FBI arrestuar dhe akuzuar gjashtë burra Estonisë prapa malware si pjesë e Ghost Kliko operacionit. Këto hakerat ishin në gjendje të bëjë një pasuri jashtë projektin e tyre, rangut në miliona për reklama të vendosura në websites.On tyre mashtruese prag arrestimeve, FBI punësuar Paul Vixie, kryetar i Konsorciumit Systems Internet (ISC), për të instaluar dy internetin përkohshëm serverat që do të ndalojnë përdoruesit infektuar nga humbur qasjen në internet një herë botnet DNSChanger u mbyll.